Yosemite ile iPhone ekran kaydını yapma

Şubat 4, 2015
Kategori: Apple
0 2962 0
Yosemite ile iPhone ekran kaydını yapma

OS X Yosemite Mac kullanıcılarına pek çok yenilikleri de beraberinde getirdi. Bu yeniliklerden bir tanesi de artık ek herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymaksızın iOS cihazlarınızın ekranını Mac üzerine yansıtıp ekran kaydının yapılabilmesi. Özellikle iOS cihazları hakkında anlatımlar hazırlayanların en çok tercih ettikleri bu işlem için yapılması gereken gayet basit.

quicktime film kaydı

iPhone, iPad veya iPod touch cihazımızı bilgisayara bağladıktan sonra QuickTime uygulamasını açıyoruz. Dosya menüsünden “Yeni Film Kaydı” menü öğesine tıklıyoruz.

yeni film kaydı

Varsayılan olarak “FaceTime Kamera” aktif durumda, kayıt tuşunun yanındaki ok’a tıklayarak Mac’imize bağladığımız iOS cihazımızı seçiyoruz ve karşımızda cihazımızın canlı görüntüsü. Bu aşamadan sonra kayıt tuşuna bastığımızda iOS cihazımızda yapacağımız işlemleri kaliteli bir görüntü ile beraber kaydetme imkanına kavuşmuş olacağız.

ipad ekran kaydı

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir