Yosemite ile iPhone ekran kaydını yapma

Yosemite ile iPhone ekran kaydını yapma

Şubat 4, 2015
Kategori: Apple
0 2344 0
Yosemite ile iPhone ekran kaydını yapma

OS X Yosemite Mac kullanıcılarına pek çok yenilikleri de beraberinde getirdi. Bu yeniliklerden bir tanesi de artık ek herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymaksızın iOS cihazlarınızın ekranını Mac üzerine yansıtıp ekran kaydının yapılabilmesi. Özellikle iOS cihazları hakkında anlatımlar hazırlayanların en çok tercih ettikleri bu işlem için yapılması gereken gayet basit.

quicktime film kaydı

iPhone, iPad veya iPod touch cihazımızı bilgisayara bağladıktan sonra QuickTime uygulamasını açıyoruz. Dosya menüsünden “Yeni Film Kaydı” menü öğesine tıklıyoruz.

yeni film kaydı

Varsayılan olarak “FaceTime Kamera” aktif durumda, kayıt tuşunun yanındaki ok’a tıklayarak Mac’imize bağladığımız iOS cihazımızı seçiyoruz ve karşımızda cihazımızın canlı görüntüsü. Bu aşamadan sonra kayıt tuşuna bastığımızda iOS cihazımızda yapacağımız işlemleri kaliteli bir görüntü ile beraber kaydetme imkanına kavuşmuş olacağız.

ipad ekran kaydı

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir