Thunderbolt to HDMI kablo ile iMac’i TV’ye yansıtma

Aralık 29, 2018
Kategori: Apple
0 1472 1
Thunderbolt to HDMI kablo ile iMac’i TV’ye yansıtma

Mac cihazlarını TV’ye yansıtma konusunda pek çok çözüm bulunmakla beraber bunlar arasında en ekonomik ve kaliteli görüntü elde etmenin yolu cihazınızın Thunderbolt çıkışından TV’ye bağlamak diyebilirim. Piyasada bir çok Thunderbolt to HDMI kablo bulunmakla beraber pek çok fiyat seçeneği de mevcut. Bu konuda kendisine çözüm arayanlar için kendi deneyimimden yola çıkarak size kısa bir anlatım yapacağım.

iMac Retina cihazımdan UHD TV‘ye bilgisayar ekranını yansıtma noktasında uzun uzun araştırma yaptıktan sonra resimde de gördüğünüz Paugge Mini Display Port to HDMI Cable marka kabloda karar kıldım. Piyasada çok daha ucuza kablolar bulunmakla beraber yüksek çözünürlükte yansıtma kalitesine bu kablo ile ulaşabileceğimi düşünerek satın aldım. Sonuç tam anlamıyla mükemmel, çeşitli çözünürlük modlarına destek veren kablo ile 4K görüntüyü yine 4K destekleyen UHD TV‘den gayet rahat ve akıcı bir şekilde aldım.

Mini Display Port to HDMI Cable, Ultra HD 4K 60 Hz, Ultra HD 2K 144Hz ve Full HD 1080p 240Hz desteğiyle bu konuda çözüm arayanlar için ideal bir kablo olduğunu söyleyebilirim. Bu arada kablo Thunderbolt 2 teknolojisini kullanıyor, Thunderbolt 3 destekli modeli var mı araştırmadım ancak iMac cihazım Thunderbolt 2 desteklediğinden bu modeli aldım. Bu kablo ile Thunderbolt çıkışlı tüm Mac’leri TV’ye kolaylıkla yansıtabilir, daha geniş ekranda çalışmanın keyfini siz de yaşayabilirsiniz.

, , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir