Safari’den iOS 9.2 – 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Ağustos 3, 2016
Kategori: Apple
6 12210 8
Safari’den iOS 9.2 – 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Uzun bir aradan sonra ilk blog yazımı yazmak (biraz geç kalınmış olsa da…) yine bir Jailbreak konusunda olması açıkçası kendim için hayli ilginç doğrusu. Neyse lafı fazla uzatmadan bu yazımda sizlere iOS 9.2 – iOS 9.3.3 sürümlü cihazlarınıza bilgisayarı kullanmaksızın direk Safari üzerinden nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağım. Bu konuda bir çok blog ve forumda pek çok yazı ve görsel anlatım olmasının yanında bir de tarafımdan anlatımın bulunması yadsınmayacaktır diye düşünüyorum.Safari üzerinden iOS 9.3.3 jailbreak nasıl yapılır dedikten hemen sonra isterseniz küçük bir bilgi vereyim; Bilindiği gibi Pangu Jailbreak aracı ile şu anda sadece tethered jailbreak yapabileceğinizi hatırlatmak isterim. Ayrıca şu anda sadece aşağıda listesini göreceğiniz cihazlara jailbreak yapılabildiğini de belirtmekte yarar var.

iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPod touch 6G, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro.

 1. Adım: Cihazımızda Safari uygulamasını açıyoruz ve http://www.iclarified.com/jailbreak/pangu-pp adresine tıklıyoruz.
 2. Adım: Açılan sayfada Install Now yazısına tıklıyoruz. Ekrana PP jailbreak aracını yükleme ekranı gelecek, Install butonuna tıklıyoruz.
 3. Adım: PP jailbreak aracı cihazınıza yüklenmeye başladı ve simgesi de cihazın ekranında yer almış durumda. Burası çok önemli, uygulama simgesinin altında İndiriliyor… yazıyor bu yazı Yükleniyor… durumuna döndüğü an cihazınızı uçak moduna alacaksınız. Zamanlama çok önemli.
 4. Adım: Yukarıdaki işlemi zamanında yapmışsanız PP jailbreak aracı cihazınıza yüklemiş olacak. Şimdi uçak modundan çıkabilirsiniz.
 5. Adım: Cihazımızın “Ayarlar >> Genel >> Aygıt Yönetimi” kısmına giriyoruz ve yüklü olan sertifikayı (Beijing Hong Yuan Online Technology) onaylıyoruz. (Güven butonuna basarak)
 6. Adım: Ana ekrana dönüyoruz ve yüklenmiş olan PP jailbreak aracına tıklıyoruz. Ekrana uygulamaya ait bildirimlere izin vermek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı gelecek “Tamam” diyerek geçiyoruz.
 7. Adım: Ekrandaki yuvarlak simgeye tıklıyoruz ve jailbreak işlemini başlatıyoruz ve cihazın güç düğmesine basıp ekranı kilitliyoruz.
 8. Adım: Ortalama 6sn. bekledikten sonra kilit ekranı bildirim alanında jailbreak işleminin başarılı bir şekilde yapıldığını gösteren bildirim gelecek. Cihazınızı kilit ekranını açtığınızda jailbreak aracına ait ekranda dönen yuvarlak kısım duracak ve ana ekran Cydia uygulamasını göreceksiniz.

Artık cihazınızı jailbreak‘li olarak kullanabilirsiniz, unutmayın cihazı tamamen kapatıp açtığınızda veya şarjı bittiğinde yeniden açmak durumunda kaldığınızda 4. adım’dan itibaren işlemleri yenilemeniz gerekecek. İyi günlerde kullanın.

Not: Bu yazı mobil cihazdan hazırlandığından işlemlere dair resimleri ekleyemedim, ilerleyen saatlerde resimler de eklenmiş olacaktır.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

6 comments

 1. fatih
  Reply

  olmuyor telefona ınmıyor yenıden dene dıyor tam ınıcek gerı yukluyo olmuyo ınderemıyorum hata verıyor ne yapmam gerekıyor bılgısayardan yukleyemez mıyız

 2. Berat
  Reply

  Merhaba bende iphone 6 bulunmakta pcden daha önce jailbreak yapmıştım untethered tool kullanarak ama internetten ne kadar güvenlidir sizce bide telefonun garantisini götürüyor mu jailbreak işlemi şimdiden teşekkürler

 3. can
  Reply

  o kadar site gezdim hepsi resimli videolu anlatım koymuş ama hepsi öküzce hiçbirisinde başarılı olmadım sizin anlatım ile sadece 1dk içinde jealbreak yaptım … teşekkür ederim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir