Safari tarayıcınız sadece Safari değildir!

Aralık 30, 2014
Kategori: Apple
1 4344 0
Safari tarayıcınız sadece Safari değildir!

Webmaster veya başka bir ifade ile web sayfaları arayüz geliştiricileri tasarladıkları arayüzleri mutlak surette farklı farklı internet tarayıcıları ile test ederler ki tüm tarayıcılarda geliştirdikleri arayüzün hatasız bir şekilde çalıştığını görmek isterler. Bunun için kullandıkları ana web tarayıcılarına eklentiler yüklemek sureti ile mevcut tarayıcının farklı tarayıcılar gibi davranmasını sağlarlar. Testlerini de bu şekilde gerçekleştirip projelerini hatasız bir şekilde çalıştığını görebilirler.

Safari kullanıcıları ise bu işlemi herhangi bir ek yazılım veya tarayıcı eklentisi kullanmaksızın yapabilirler. Kullanılan mevcut tarayıcı böylelikle bir iPhone, iPad veya iPod tarayıcısı gibi davranabilirken popüler internet tarayıcılarından Google Chrome, Firefox veya IE gibi de davranabilir. Varsayılan olarak Safari tarayıcısında aktif olmayan “Geliştirme” sekmesi altında “Kullanıcı Aracısı” ismi ile yer almaktadır.

kullanıcı aracısı

Popüler tarayıcılar dışında farklı tarayıcıları da “Diğer” kısmından oluşturabileceğiniz gibi mevcut tarayıcılar ve sürümlerini seçerek mevcut tarayıcınızın davranışı seçilen tarayıcıya göre değiştirebilirsiniz.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir