Safari geliştirici sekmesini aktifleştirme

Aralık 30, 2014
Kategori: Apple
2 9784 0
Safari geliştirici sekmesini aktifleştirme

Safari tarayıcısında varsayılan olarak aktif olmayan, özellikle web geliştiricilerin eli ayağı konumundaki Safari menü öğesi “Geliştirme” sekmesi içerdiği özellikler bakımından hayli önemli. Mesela, ziyaret ettiğiniz web sayfasında kaynak kodları görme, farklı tarayıcı davranışları edinme gibi daha bir çok yararlı alt menüleri barındıran geliştirme sekmesini aktifleştirmek çok basit.

Bu işlem için “Safari >> Tercihler >> İleri Düzey” kısmından “Geliştirme menüsünü menü çubuğunda göster” kutucuğunu seçili hale getirmek.

Safari geliştirme menüsünü aktifleştirme

Geliştirme menüsünü aktifleştirdikten sonra ziyaret edilen bir web sayfasının kodlama alt yapısına dair tüm özellikleri görebilmenin yanı sıra daha bir çok fonksiyonu kullanabileceğiniz alt menüleri de görme imkanını bulacaksınız.

safari geliştiricilere özel menü

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

  1. Coşkun
    Reply

    Selam Mehmet abi yıllar sonra yine karşıma çıktın. Mac bilgisayarıma alışmaya çalışıyorum bu aralar. Şu sayfa kaynağını görüntülemeyi yapamayınca Google amca beni sana yönlendirdi. Bir zamanlar senden Hosting hizmeti almıştım. O dönemler Joomla siteler kurarken, Joomla bilginden de fazlasıyla istifade etmiştim. Seni görmek güzel, başarılar dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir