Pangu Team iOS 9.3.3 Untethered Jailbreak Yayınlamayacak

Ağustos 3, 2016
Kategori: Apple
2 5734 5
Pangu Team iOS 9.3.3 Untethered Jailbreak Yayınlamayacak

Tethered’de olsa iOS 9.3.3 jailbreak‘in tadını çıkardığımız şu günlerde jailbreak‘in geliştici takımı olan Pangu Team‘den beklenen haber olumsuz da olsa geldi. Pangu Team resmi sayfasında, halen yayında olan iOS 9.3.3 jailbreak aracının yoluna tethered olarak devam edeceği, takımın iOS 9.3.3 untethered jailbreak yayınlama gibi bir düşünceleri olmadığı bildirildi.iOS 10 sürümünün muhtemelen sonbaharda yayınlanacak oluşu ve halen iOS geliştiricilerin iOS 10 beta sürümlerini test ettiği düşünülürse Pangu Team’de tüm enerjisini iOS 10 jailbreak‘e harcayacağını anlıyoruz. Bu sebeple cihazlarını halen tethered olarak jailbreak yapmış olan kullanıcılar iOS 10 sürümüne çıkacak olan untethered jailbreak aracını bekleme durumundalar.

Geçmişle kıyaslandığında son zamanlarda jailbreak imkanının çok daha zorlaştığı ve uzunca süreler jailbreak aracı bekleniyor olduğu düşünülürse mevcut sürümde kalmak ve bundan sonra çıkacak iOS sürümlerine en azından gelişticilerden net bilgi almadan yükseltmemek yerinde olacaktır. iOS 10 sürümü yayınlanacak olsa bile iOS 10 jailbreak aracının gelmesi Pangu ekibi dışında diğer geliştiricilerden haber çıkmadıkça bize hayli zaman alacak gibi geliyor.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

  1. Naci
    Reply

    Bu versiyonun tek derdi cihazı kapatınca jb nin gitmesi, geri yüklemek ise 35-40 sn…sıkıntı değil, tadını çıkartın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir