OS X 10.10.3 güncellemesi Photos ile geliyor

OS X 10.10.3 güncellemesi Photos ile geliyor

Şubat 5, 2015
Kategori: Apple
0 2444 0
OS X 10.10.3 güncellemesi Photos ile geliyor

Apple, Yosemite OS X 10.10.3‘ün beta çalışmalarını sürdürdüğü şu günlerde popüler fotoğraf yazılımı iPhoto’ya alternatif olacak yeni “Photos” uygulamasını da içerdiğini duyurdu. Photos uygulaması ile tüm iOS cihazlar, Mac bilgisayarlar ve en önemlisi internet üzerinden iCloud aracılığı ile erişmek mümkün olacak.

Gün geçtikçe büyüyen fotoğraf galerinizi tüm cihazlar için organize edilebilir ve erişilebilir kılacak olan Photos güçlü ve sezgisel araçlar ile kullanıma sunulacak. iCloud fotoğraf arşivi ve video arşivinin bir ömür boyu Apple’ın bulut sunucularında barındırabileceksiniz. Çekilen videolar ve fotoğraflar anında iCloud kütüphanesindeki yerini alarak diğer cihazlarınızda ve internet tarayıcınız ile her an gittiğiniz yerde görüntülenebilecek.

Otomatik olarak zaman ve yere göre fotoğraflarınızı ve video koleksiyonlarınızı yıllık olarak düzenleyebiliyorsunuz. Photos uygulaması henüz beta aşamasında olan Yosemite OS X 10.10.3 sürümünün yayınlanması ile beraber kullanabileceksiniz. Apple’ın Photos uygulaması hakkında ayrıntılı bilgiye yeni oluşturduğu Photos App sayfasından erişebilirsiniz.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir