National Geographic fotoğrafçısı Jim Richardson’dan iPhone 5S’e övgüler

Ekim 8, 2013
Kategori: Apple
0 2885 0
National Geographic fotoğrafçısı Jim Richardson’dan iPhone 5S’e övgüler

Apple ürünleri kullanan birisi olarak kimi zaman tarafsız olamayacağımız düşüncesi ile ürünlere ait yorumlarımızın bazıları açısından önemli görülmeyebilir. Bakış açısına göre değişmekle beraber doğru bir tespit olabilir, ancak işinin uzmanları olanlardan bu türden yorumları okumak bize olduğu kadar size de keyif verecektir.Nat-geographic-Richardson-iskocya-iPhone5S-camera-proof

National Geographic fotoğrafçısı olan Jim Richardson’ın da bu anlamda yorumları hayli dikkatimi çekti doğrusu. İskoçya’dan aldığı bir iPhone 5s ile 4000 resim çektikten sonra izlenimlerini Apple’ın ürün sorumlusu kıdemli başkanı Phil Schiller’ın twitter mesajına yaptığı yorumla beraber görmüş olduk.

Yoğun bir şekilde kullandığımda iPhone 5s’in kamerasının çok yetenekli olduğunu farkettim. (Öyle ki son 4 gün içinde 4000 resim çektiğini söylemek durumu açıklayacaktır) Renkler ve pozlama inanılmaz iyi, dokunmatik HDR pozlama özelliği şaşırtıcı derecede güzel işler ortaya çıkarıyor. Panorama özelliği de inanılmaz iyi, görenler ekran boyunca kaydırılan panoramik görüntünün kalitesi müthiş.

Mealindeki cümlelerini iPhone 5s ile çektiği resimleri Instagram hesabına keyifle attığını söyleyerek bitiriyor.

IPhone 5S hala 8 – megapiksel kamera kullanmasına rağmen, düşük ışık koşullarında gerçekten de yüksek kaliteli fotoğraflar sunuyor. %15 daha geniş bir yüzeye sahip sensör kullanan iPhone 5s ayrıca f/2.2’lik bir diyafram ile 5 elemanlı lense sahip. Yine iPhone 5s’teki ışık hassasiyetinin %33 daha iyi olması bir diğer ayrıntı olarak dikkat çekici.

Bu arada Jim Richardson’ın National Geographic’teki sayfasına eklediği iPhone 5s resimlerine bu bağlantı‘dan erişebilirsiniz.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir