Kulaklık ile sosyal ağlara bağlanmak

Ağustos 18, 2013
Kategori: Teknoloji
0 4979 1
Kulaklık ile sosyal ağlara bağlanmak

Günlük rutin olarak yaptığım işler arasında hem ilgi alanım itibari ile hem de iftarı beklerken zaman geçsin adına teknoloji sitelerini ziyaret ederim. Sık takip ettiklerimden bir tanesi olan Log dergisi de bu sitelerden birisi. Orada Muzik isimli firmanın üretmiş olduğu sosyal ağlara bağlanabilen kulaklık hayli ilgimi çekti.

sosyal ag uyumlu kulaklik

Kulaklık üzerinde yer alan dokunmatik tuş sayesinde dinlediğiniz şarkıyı Facebook, Twitter veya firmanın kendi uygulaması üzerinden paylaşmanıza imkan sağlayan kulaklık, akıllı telefon veya tabletlere Bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor.

Üzerinde dört adet tuş barındıran kulaklakta buna ek olarak ivmeölçer teknolojisi de bulunuyor. Bu teknoloji, kulaklığı kulağınızdan çıkarmanız durumunda müziği otomatik olarak durdurmanıza olanak sağlıyor. Şu an için Spotify ve Radio servisleriyle uyumlu şekilde çalışan kulaklığın ilerleyen günlerde daha çok uygulamaya destek vermesi bekleniyor. Bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasada olacak olan kulaklık yurt dışında 299 dolardan satışa sunulacak.

, ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir