Joomla’dan ücretsiz alt domain ve alan

Şubat 10, 2015
Kategori: Joomla
2 5972 3
Joomla’dan ücretsiz alt domain ve alan

En popüler ücretsiz, açık kaynak web yazılımları arasında haklı bir yeri olan ve dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından projelerinde kullandığı Joomla içerik yönetim sistemi tıpkı WordPress’te olduğu gibi kullanıcılarına ücretsiz alan ve Joomla site oluşturma imkanı sunmaya başladı. Seçeceğiniz bir isimle beraber alt domainde Joomla site kurmanıza olanak tanıyan bu yeni proje özellikle Joomla’cılar tarafından merakla bekleniyordu.

Bundan böyle Joomla kullanıcıları www.joomla.com adresinden seçecekleri bir isimle ör: “joomla, joomla cms, joomla site, ” uzantılı bir websitesine sahip olabilecek. Kayıt işlemi hayli basit olmasına rağmen yine de sizler için kayıt adımlarının nasıl yapılacağını basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Birinci Adım: Öncelikle www.joomla.com adresine gidelim.

joomla ücretsiz domain ve alan 1

İkinci Adım: Ücretsiz websitemiz için bir kullanıcı adı belirleyeceğiz bu aynı zamanda sizin web adresiniz olacak. Resimde görüldüğü şekilde boş alana kullanıcı adını içeriğinde türkçe karakter olmaksızın yazalım. Ardından eposta adresimiz ve belirleyeceğimiz bir şifreyi girip “Launch your website” butonuna tıklayalım.

joomla site kayıt

Üçüncü Adım: “Thank you for signing….” şeklinde ücretsiz websitenizin hazır olduğunu, kayıtta verdiğiniz eposta adresinize bir onay epostası gönderildiğini gösteren bir sayfa gelecek.

joomla site onaylama

Dördüncü Adım: Eposta adresimize giderek onay bağlantısına tıklayalım.

kayit-tamamlandi

Beşinci Adım: “Your account has been…” şeklinde bir uyarı sayfası gelmiş olacak. Artık her şey hazır “Customer Area” butonuna tıklayarak direk yönetim sayfasına ulaşacaksınız.

joomla-ayar

Altıncı Adım: Penele giriş yaptığımızda ister direk “…joomla.com” site adresimize tıklayarak site ana sayfasına erişebilir, dilersek “Access Admin” butonuna tıklayarak Joomla yönetim panelimize erişebiliriz.

bedava-joomla-site

Artık bundan sonra ücretsiz Joomla uzantılı bir websitesine sahip olmuş olacaksınız. İyi günlerde kullanın.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir