Joomla 3.2.0 üye kaydı sonrası giriş problemi

Kasım 15, 2013
Kategori: Joomla
9 35823 4
Joomla 3.2.0 üye kaydı sonrası giriş problemi

Joomla 3.2.o güncellemesi sonrası yaşanan hatalar dizisine yeni bir sorunun daha eklendiğini farketmek sürpriz olmadı diyebilirim. Blogumdaki son konulara bakıldığında Joomla 3.2.0 güncellemesi biraz çileye dönüşmüş, yeni bir güncellemenin gelmesi de an meselesi olduğunu bize gösteriyor. Üye kayıt sonrası giriş problemini özetlemem gerekirse eğer; Kullanıcı siteye üye olduktan sonra (eğer aktifse) üyeliğini aktifleştirmek için gelen epostada yer alan linki tıklar, hesap etkinleşir ve böylece giriş yapabilir.

Ancak Joomla 3.2.0 güncellemesi sonrasında gelen aktifleştirme bağlantısını tıklayan kullanıcı hesabını aktifleştirmiş olur ancak belirlediği parola ile giriş yapamaz. Giriş yapmak istediğinde sistem kendisine ya kullanıcı adı, ya parola yönünden uyumsuzluk olduğunu söyleyen bir mesaj verir. Oysa kullanıcı adı da şifre de doğrudur ama bir türlü giriş yapamaz.

Sorunun kaynağına inildiğinde hatanın sebebinin Joomla User (kullanıcı) Plugini (uyumlu eki) kaynaklı olduğu görülür. İsterseniz şimdi bu problemi giderip giriş sorununu nasıl halledeceğimize bakalım;

Kayıttan sonra giriş problemi çözümü

“plugins/user/joomla/joomla.php” dosyasını açalım ve aşağıdaki satırı bulalım;

if ($userPluginParams->get(‘strong_passwords’) == 1)

Yukarıdaki kodu aşağıdaki ile değiştirip kaydedelim;

if ($userPluginParams->get(‘strong_passwords’, 1) == 1)

Hepsi bu kadar, Joomla 3.2.0 sürümünde başka bir hata yoksa keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

9 comments

 1. mustafa
  Reply

  hocam benim de bir sorunum vardı. İnşallah banada yardımcı olursunuz. joomla 2.5 site yaptım fakat ürünlerimin gözükmesini istemiyorum. yani sayfam açılmadan önce şifre sormasını istiyorum. fakat tek bir şifre ile değil her müşterime ayrı ayrı şifre vermek istiyorum. bu mümkün olabilirmi. olabilirse nasıl olur. Lütfen bana yardımcı olun. Şimdiden teşekkür eder işlerinizde başarılar dilerim.

 2. mustafa
  Reply

  merhaba mehmet bey bir sorunum var inşallah sizde derman vardır.
  joomla 3.2.3 sürüm kullanıyorum içerisinde joomsocial bileşeni ile kurulum sorunsuz gidiyor ve kuruyorum joomsocialde öyle fakat kurulumdan 3 saat geçtikten sonra admin panelinde 3 defa sildim geri kurdum bu arada siteyi aynen şöyle bir ileti admin panele giriş yetkiniz bulunmamktadır bir müddet sonra site beni yönetici olarak görmüyor ne yapmalıyım hiçbir ayarını değiştirmiyorum ayrıca sadece türkçeleştirme yapıyorum sitenin ön yüzüne giriş normal ne yapmalıyım

 3. Ali ALTUNTAŞ
  Reply

  Tüm ayarları yapmama rağmen “SMTP bağlantısı başarısız” şeklinde uyarı alıyorum ve iletişim formu mailime gelimyor. Aynı yerde farklı dizinde joomla 2,5 kurulu onda sorun yok Ama joomla 3.2.2 bu sorunu yaşıyorum nedeni hakkında bilgi verebilirmisiniz.

 4. Osman K
  Reply

  Çok teşekkür ederim. Büyük bir dertten kurtardınız beni. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 5. Serkan BOZACI
  Reply

  Sanırım geçici bir problemmiş. Yukarıdaki yamayı da uyguladıktan sonra hiçbir sorunum kalmadı.

  İlginize çok teşekkür ederim.

 6. Mehmet Yazıcı (author)
  Reply

  Genel yapılandırma ayarlarından eposta sunucusunun doğru olarak seçildiğine emin olun, bu anlatım farklı bir amaç için sizdeki hata ya seçilen smtp ayarları yahut phpmail ile ilgili

 7. Serkan BOZACI
  Reply

  Merhaba Mehmet Bey,

  3.2 ye yükseltmeden sonra üye kaydı ile ilgili sorun yaşıyorum. Sizin çözümünüzü uygulamama rağmen aşağıdaki uyarıyı almaya devam ediyorum.

  “””””
  Mesaj
  Sitede posta işlevi geçici olarak kapatıldı, lütfen tekrar deneyin.
  Sitede posta işlevi geçici olarak kapatıldı, lütfen tekrar deneyin.
  ×
  Uyarı
  Kayıt başarısız: Etkinleştirme bilgisi e-Posta adresine gönderilirken bir hata oluştu.

  Güncellemeden önce sorunumuz yoktu. İlginize şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir