iTunes'u OS X bildirim merkezinde gösterme

iTunes’u OS X bildirim merkezinde gösterme

Şubat 6, 2015
Kategori: Apple
0 2464 0
iTunes’u OS X bildirim merkezinde gösterme

OS X Yosemite ile beraber iTunes’un son sürümünü kullanan Mac kullanıcıları arzu ettikleri takdirde iTunes’u bildirim merkezine widget olarak ekleyebiliyorlar. Aynı şekilde bildirim merkezi widget alanında gösterilmesini isteyebileceği farklı araçları da bu anlatımımızdan yola çıkarak ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu basit işlem için iki farklı yol kullanılabilir olmakla beraber en güvenli şekilde bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımlar size yeterli olacaktır.

  1. Apple menüsünde  simgesine tıklayarak “Sistem Tercihleri”ne girelim.
  2. Menüden “Genişletmeler” uygulamasına tıklayalım.
  3. Sol taraftaki sekmede “Bugün”e tıklayalım ve sağ tarafta gösterilmesini istediğimiz “iTunes” kutucuğunu işaretleyelim.

itunes osx widget

Artık iTunes widget’i OS X bildirim merkezindeki yerini almış olacak. Yine ilgili alandan kaldırılmasını veya eklenmesini istediğimiz diğer uygulamaları da düzenleyebilirsiniz.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir