İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Özellikleri (Canlı)

Eylül 7, 2016
Kategori: Apple
0 4011 6
İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Özellikleri (Canlı)

Sonbaharın tüm serinliğini hissettiğimiz şu günlerde yeni bir Apple Etkinliği ile beraber merakla beklenen iPhone 7 bugünkü etkinlikle nihayet yüzünü iPhone meraklılarına gösterdi. Apple Watch 2‘nin hemen ardından sahnedekini yerini alan iPhone 7 yenilenen tasarımı ve eklenen yeni donanımsal özellikleri ile yine adından hayli söz ettirecek gibi. Beklendiği üzere iPhone 7 çift kamera (iPhone 7 Plus için) ile karşımıza çıkıyor…

iphone7-jetblack

iPhone 7 ile siyah’ın (Jet Black) dayanılmaz cazibesini üzerinde barındıracak olan iPhone 7’yi sadece bu rengi yüzünden satın almak isteyecek binlerce insan olacağını düşünüyoruz. Suya ve toza dayanıklı olarak yeniden tasarlanan iPhone 7 12MP kamera sahip olan iPhone 7 kamerası artık ışığı %50 daha fazla alacak şekilde yenilendi. Profesyonel fotoğrafçıların elinin altında olması gereken bir iPhone 7 ortaya çıkardıklarını söyleyen Apple çok daha iyi fotoğraflar çekecek bir ürün ortaya çıkardıkları konusunda hayli iddialı.

iphone7-kamera

Ön kamerası 7MP olarak tanıtılan iPhone 7’nin kamera ile ilgili yeniliklerini ayrı bir konuda ele almak çok daha iyi olacağı kanısındayız. %25 daha parlak bir ekrana kavuşan iPhone 7’de çok daha net ve güneşli ortamlarda çok daha iyi ekran görüntüsüne kavuşuyor. Bir tanesi altta ve diğeri üstte yer alan daha dinamik ve güçlü bir sese kavuşturacak olan çift hoparlör ile daha net ses kalitesi sunuyor.

wireless-airpods

Kablosuz geleceğe inanıyoruz sloganı ile tanıtılan yeni tasarım kulaklıklar ile Wireless üzerinden çalışacak olan AirPods bugünkü etkinliğin etkili yenilikleri arasında yerini aldı.

Tekrar iPhone 7 ve donanımsal özelliklere geri dönecek olursak %45 daha hızlı A10 Fusion işlemcisi ile gücüne güç katan bir iPhone olarak dikkat çekeceği gibi daha az pil tüketimi ile şarj ömrüne olumsuz etki yapmasının önüne geçilmiş. Grafik işlemcisinin de 2 kat daha güçlendirilmesi ile beraber özellikle yeni nesil mobil oyunlarda bu etkinin çok daha fazla hissedileceği söylenmekte. iPhone 6S’e nazaran iPhone 7 ile iki saat’e kadar daha fazla şarj ömrüne kavuşan batarya ile en uzun pil ömrüne ulaşan iPhone olarak lanse ediliyor.

iPhone 7 32, 128 ve 256GB kapasite ile geliyor, yeni bataryalı ve bataryasız kılıfların da tanıtıldığı Apple etkinliği yeni cihazların fiyat bilgisi ile devam ediyor. 32GB kapasiteli iPhone 7 649 $ fiyat ile (Amerika) 16 Eylül’de satışa sunulacak. Türkiyede satışı Ekim’in sonunda…

Aşağıdaki bağlantıdan Apple’ın resmi Türkçe sayfasından iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

http://www.apple.com/tr/iphone-7/specs/

, , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir