iPhone 6 üzerine söylentiler ve beklentiler

Ekim 29, 2013
Kategori: Apple
4 5684 3

iPhone 6

iPhone 5c ve iPhone 5s lansmanının üzerinden henüz çok kısa bir süre geçmesi ile beraber bir sonraki yeni nesil iPhone tartışmaları da artık yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Apple’ın bir sonraki akıllı telefonu iPhone 6 mı olur bilinmez ancak cihazdan beklentiler ve bu konudaki söylentiler iPhone meraklılarını nelerin karşılayabileceği hakkında ipuçları verebilir.Daha büyük bir iPhone beklentisi hiç şüphesiz tüm Apple meraklılarının beklentisi olsa gerek. Piyasada yaygınlaşan ve satışları noktasında çok iyi yere sahip olmuş cihazların ortak noktası daha büyük bir akıllı telefon isteği ile oluştuğu görülüyor. Apple yeni piyasa şartlarını ve tüketicilerin yönelimlerini değerlendirme çabası olarak gördüğümüz iPhone 5 ile uzunluk anlamında büyüyen ekran öyle görülüyor ki kullanıcıları pek tatmin etmemiş.

Bu konuda popüler uzak doğu teknoloji haberleri blogu Macotakara iPhone 6 için olası ekran boyutu hakkında bir kaç cümleyle de olsa bilgi veriyor. iPhone 6, muhtemelen 5-inç olarak, her inç’tin 440 piksel’den oluştuğu 1.920 x 1.080 çözünürlükte bir cihaz olacağını görüşünde. Haberin devamında Apple’ın standardı olan ve tüm iPhone tanıtımlarında vurguladığı tek elle kullanılabilir bir cihaz ısrarı iPhone 6 ile de geçerli olması için cihazın yapısının daha da inceleneceğini düşünüyor.

Bunun için 2014 Eylül’ünü beklemenin gerekeceği de düşünülürse önümüzde bu ve buna benzer söylentilerin daha da yoğunlaşarak Apple’a da beklentiler konusunda fikir vermesi bekleniyor.

Ne diyeyim, ben daha büyük bir iPhone kullanmayı tabiki isterim ancak gerek her ne kadar köklü bir değişimle arayüzü ve çoğu fonksiyonu değişen iOS 7, gerekse de iPhone 5s ile yüzlerin pekte gülmediği düşünülürse Apple için iPhone 6 bence dönüm noktası olacak. Apple belki iflas değilde bugünlerini çok arayacağı sıkıntılı bir döneme girebilir. Bugüne kadar Steve Jobs’un kredisini kullanan Apple için bu kredinin tükeneceği zamanlar çok uzak gibi görünmüyor.

Bunu ben değil, rakiplerinin satış grafiği ve başarısı gösteriyor. Umarız Apple üzerindeki ölü toprağını atar ve bizleri heyecanladıran tasarımlar ve cihazlar ile karşımıza çıkar.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

4 comments

 1. gürkan
  Reply

  aslında benim demek istediğim şuydu yani iphone 6 çıkma ihtimaline karşılık 4s ten 5s e geçiş yapmam mı mantıklı olur yoksa iphone 6 yı beklemem mi mantıklı iphone 5s iphone 6 nın gölgesinde kalırmı bu bende baya bi kafa karıştırdı.

  1. Mehmet Yazıcı (author)
   Reply

   Ben size bunu açıkladım zaten, hem 1 yıl sonra çıkacak bir cihazı beklemek… Sonuçta ondam sonra da 6s çıkacak o zaman onu mu beklemeliyiz. iPhone 4s ne kadar iPhone 5s’in gölgesinde kalacaksa o kadar kalabilir.

 2. Gürkan
  Reply

  Peki mehmet bey bende iphone 4s var ve iphone 5s almak istiyorum sizce almam mantıklımı ysni bu konudaki fikriniz nedir iyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir