iPhone 6 kavisli cam, yuvarlak kenarlar ve sonuç...

iPhone 6 kavisli cam, yuvarlak kenarlar ve sonuç…

Nisan 26, 2014
Kategori: Apple
1 7576 0
iPhone 6 kavisli cam, yuvarlak kenarlar ve sonuç…

Bu sıralar Apple hayranlarının yakından takip ettiği haberlerin başında hiç şüphesiz iPhone 6 söylentileri ilk sırada geliyor. Malum, beklentiler daha büyük ekrana sahip, tasarımında radikal değişiklikler yapılmış bir iPhone 6 olunca teknoloji tasarımcıları da söylentileri baz alarak ortaya koydukları tasarımlar ile bu beklentileri adeta körüklüyor.

Apple’ın iPhone 4/4S ve iPhone 5/5s’te köşeli (kare) tasarımına iPhone 6 ile son vereceği ve yuvarlak kenarlı bir cihaz ile karşımıza çıkacağı haberleri artarak devam ediyor. Tabi iPhone 6’nın ekranının büyürken daha da ince bir yapıya geleceği, güçlendirilmiş kamera ve kavisli cam ile beraber güç düğmesinin konumunun da değişeceği gibi bir dizi söylentiler birbiri ardına gelmeye devam ediyor.

iPhone-6-ecran-bordures-01

Bir iPhone meraklısı olarak gelen son haberler ve bu haberlerin tasarıma dönüşmüş halini görmek açıkçası beni heyecanlandırıyor. Eğer bir gün iPhone’dan vazgeçeceksem bunun en büyük sebebinin küçük bir ekran ile gözlerime verdiğim eziyetin son bulması adına olacağını artık iyiden iyiye düşünürken iPhone 6 bana da umut olmuş durumda. Üstelik aşağıda göreceğiniz tasarıma benzer bir cihazı elimde tuttuğumu düşününce iPhone ile daha uzun yıllar beraber olacağız kanaati ağır basmaya başlaması kaçınılmaz oldu.

Ya siz ne düşünüyorsunuz?

iPhone 6

iPhone 6

iPhone 6

iPhone 6

Bu arada yukarıdaki tasarımların da Martin Hajec imzası taşıdığını söylememe gerek yok sanırım.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

1 yorum

  1. Volkan Tanburoglu
    Reply

    Görünüm olarak çizgisinden hafifce kaymasına rağmen biraz daha eski kullanıclara itafen hazırlanmış bir model olacak gibi. Her zamanki gibi farklılıklarıyla dikkat çekeceğini tahmin ettiğim birçok özellikle gelicektir. Kavisli yapısı her nekadar 2 ve 3. serilerini hatırlatsada hoş bir deneyim olacağını söylemek pekde zor değil. Güzel yazmışsınız sağolun 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir