iPhone 6’da NFC teknolojisi yer alacak mı?

Mayıs 12, 2014
Kategori: Apple
0 19612 0
iPhone 6’da NFC teknolojisi yer alacak mı?

BrightWire’ın Apple’a yakın kaynaklara dayandırarak verdiği haberinde şirketin, yeni nesil iPhone (iPhone 6)’larda Yakın Alan İletişim teknolojisi NFC‘nin yer alacağı bildiriliyor. Haberde ayrıca Apple’ın hesap cüzdanı içine bankacılık hizmet uygulamalarının da entegresinin sağlanacağı bildiriliyor. Bu konuda Çin UnionPay şirketi ile Apple’ın bir anlaşması olduğu haberin diğer dikkat çeken konusu olarak vurgulanıyor.

Son yıllarda Apple’ın NFC üzerindeki çalışmaları bilinmekle beraber her yeni çıkacak iPhone öncesi ilgili söylentileri duymaya alışmakla beraber geçen ay özellikle KGI Securities analisti Ming – Chi Kuo’nun da iPhone 6‘da bu teknolojinin artık kullanılacağını öngörmüştü. Bu konuda bir çok analistin aynı paraleldeki görüşleri dışında Apple’ın parmak izi sensörüne bağlı olarak mobil ödeme sistemi üzerindeki planlamaları ve geliştirmeleri olduğu söyleniyor.

Bu yönde şirketin Dokunmatik ID parmak izi tarayıcı ve NFC teknolojisini birleştiren bir patent üzerinde çalışması olduğu daha önce duyurulmuştu. Bu sebeple ilgili özelliğin iPhone 6’da bu şekilde gelebileceği de ayrı bir tartışma konusu olacağa benziyor.

Bilineceği gibi Apple’ın, bu yıl 4.7 – inç ve 5.5 – inç olarak iki farklı boyutta iPhone 6 açıklayacağı beklentisi teknoloji sitelerinde sıklıkla yer alıyor. iPhone 6 muhtemelen daha ince profile sahip, daha hızlı A8 işlemci ve görüntü sabitleme şeklinde gelişmiş bir kamera bulunduracağı diğer söylentiler arasında. Son olarak Apple iPhone 6’yı 100 $ fiyat farkı ile tüketicinin karşısına çıkaracağı belirtiliyor.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir