iPhone 5s şimdi de mavi ekran sorunu ile gündemde

Ekim 13, 2013
Kategori: Apple
3 9015 0

iPhone 5s mavi ekran hatası

Dünyanın ilk 64-bit işlemciye sahip akıllı cep telefonu ünvanına sahip olan Apple‘ın son akıllısı iPhone 5s sorun çıkarmaya devam ediyor. iWork olarak adlandırılan, içerisinde Pages, Keynote, Numbers gibi popüler uygulamaları kullanan iPhone 5s sahipleri mavi ekran sorunu ile karşılaştıklarını rapor ediyorlar.Apple destek sistemi üzerinden gönderilen raporlarda iWorks uygulamalarından çıkmak için ana ekran butonu (home) çift tıklayarak çıkıldığında yaşandığı söylenilen bu sorundan muzdarip olanların sayısına bakılırsa pek münferit gibi görünmüyor. Aslında sadece iWork kullananlar mavi ekran sorunu ile karşılaşmıyor, bu konuda farklı şekillerde bu sorunu yaşayan kullanıcılar da destek sitesinde mesajları yer alıyor. Ancak iWork uygulamaları bunu daha fazla tetikliyor olabilir.

Aşağıdaki video aslında bu durumu gayet net açıklıyor, iOS 7 ile beraber gelen sorunlarla birleştiğinde açıkçası cihaz olarak iPhone 5s en sorunlu cihaz, iOS 7 işletim sistemi en zafiyetli sürüm olmaya aday gibi görünüyor. Apple muhtemelen yakın zamanda geniş bir iOS 7 güncellemesi yayınlayacak gibi…

, , , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

3 comments

  1. yusuf hakan abacı
    Reply

    1 Ocak 2014’te iPhone 5s aldım.tam 28 gün sonra aniden sim kartı okumamaya başladı ve içindeki verileri yedekleyip garantiye gönderdim.Ürünün değişime gideceği söylendi. 23.02.2014′ akşamı garantiden yeni bir iPhone geldi.Eski verilerimi yeniden yüklediğim anda iPhone mavi ekran hatası verdi ve şu an ne yaparsam yapayım açılmıyor. Yarın tekrar aldığım yere götürecem ve büyük olasılıkla yeniden garantiye gönderilecek ve 20 iş günü daha beklemem söylenecek. Bu başıma gelen yeni olayın ise,forumlarda payşıldığı üzere, sık yaşandığını öğrendim. O 20 iş günü sonunda yeniden ürün değişimi olsa bile gelen üründe aynı sıkıntıyı yaşamayacağımı kimse garanti edemiyor maalesef.o yüzden şimdilik sadece saygılar sunmakla! yetiniyorum ve almayı düşünen arkadaşlar varsa yeniden düşünmelerini tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir