iPhone 5c ve iPhone 5s için iOS 7.0.1 güncellemesi

iPhone 5c ve iPhone 5s için iOS 7.0.1 güncellemesi

Eylül 20, 2013
Kategori: Apple
0 4165 0

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 7‘de tespit ettiği ve iPhone 5c ile iPhone 5s‘i etkileyen iki hata nedeniyle sadece bu cihazları kapsayan iOS 7.0.1 güncellemesini yayınlamıştı. Apple’ın 2007 yılından bu yana akıllı telefonlar ve tabletleri için en kapsamlı güncellemesi olan iOS 7 beklendiği üzere bir takım sorunlarla geldi.

iOS 7.0.1

Özellikle iOS 7 kilit ekranında olan açıklar ve cihaz kilitli durumdayken bir çok uygulamaya erişilebiliyor oluşu Apple’ın önceki sürümlerdeki gibi baş belası olmuş görünüyor. Bu konuda Apple bir kaç güne kadcme yayınlayarak açıkları kapatması bekleniyor.

Ancak piyasaya sürülen yeni akıllılar iPhone 5c ile iPhone 5s‘in işletim sistemi kaynaklı sorunlarının hemen giderilmesi gerekiyordu ki Apple’da tam olarak bunu yaptı. Her iki cihaz için iOS 7‘de yaşadıkları dokunmatik ID sensör’lerindeki iki ayrı sorunu gideren iOS 7.0.1 bu amaçla yayınlandı.

Mevcut cihazlarda iOS 7.0 ile yaşanan güvenlsmuhtemelen iOS 7.0.2 güncellemesi olarak geleceğini taşımakla beraber iOS 7.0.1 güncellemesinin sadece iPhone 5c ve iPhone 5s için olduğunu tekrar belirtelim.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir