iOS 8 yükseltmesi yapan cihazlar %72'e ulaştı

iOS 8 yükseltmesi yapan cihazlar %72’e ulaştı

Şubat 3, 2015
Kategori: Apple
0 2008 0
iOS 8 yükseltmesi yapan cihazlar %72’e ulaştı

Apple, resmi App Store destek sayfası üzerinden paylaştığı bilgiye göre iOS 8 yüklenebilen iPhone, iPod touch ve iPad’ler ile ilgili sürüm güncelleme verisini %72 olarak paylaştı. Özellikle cihazlarını jailbreak ile kullanan cihaz sahipleri her yeni iOS sürümünde bu veriye en çok etki eden grubu oluşturuyor.

Mevcut sürümleri ile cihazlarını jailbreakli olarak kullananlar yeni sürüme geçip jailbreak imkanını kaybetmemek için bu tür güncellemelerden uzak durması bu verileri olumsuz etkiliyor. Ancak iOS 8 için beklenen jailbreak hayli hızlı bir şekilde geldiğinden cihazlarını iOS 8’e yükselten kullanıcılar güncelleme yapan kullanıcılar verisini de olumlu olarak etkilemiş görünüyor.

ios-8-adaptasyon

Android kullanıcıları ise cihaz modellerine bağlı olarak (çoğunlukla da güncelleme yapamayarak) bu türden güncellemelere ya çok geç ya da hiç ulaşamaması düşünüldüğünde Apple ve kendine özgü mobil işletim sistemi iOS kullanıcı memnuniyeti açısından zirvedeki yerini kolay kolay bırakmayacak gibi görünüyor. Aşağıda Android sürümleri ile ilgili çizelgede de bu verileri görebilirsiniz.

android-adaptasyon

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir