iOS 8 yükseltmesi yapan cihazlar %72’e ulaştı

Şubat 3, 2015
Kategori: Apple
0 2610 0
iOS 8 yükseltmesi yapan cihazlar %72’e ulaştı

Apple, resmi App Store destek sayfası üzerinden paylaştığı bilgiye göre iOS 8 yüklenebilen iPhone, iPod touch ve iPad’ler ile ilgili sürüm güncelleme verisini %72 olarak paylaştı. Özellikle cihazlarını jailbreak ile kullanan cihaz sahipleri her yeni iOS sürümünde bu veriye en çok etki eden grubu oluşturuyor.

Mevcut sürümleri ile cihazlarını jailbreakli olarak kullananlar yeni sürüme geçip jailbreak imkanını kaybetmemek için bu tür güncellemelerden uzak durması bu verileri olumsuz etkiliyor. Ancak iOS 8 için beklenen jailbreak hayli hızlı bir şekilde geldiğinden cihazlarını iOS 8’e yükselten kullanıcılar güncelleme yapan kullanıcılar verisini de olumlu olarak etkilemiş görünüyor.

ios-8-adaptasyon

Android kullanıcıları ise cihaz modellerine bağlı olarak (çoğunlukla da güncelleme yapamayarak) bu türden güncellemelere ya çok geç ya da hiç ulaşamaması düşünüldüğünde Apple ve kendine özgü mobil işletim sistemi iOS kullanıcı memnuniyeti açısından zirvedeki yerini kolay kolay bırakmayacak gibi görünüyor. Aşağıda Android sürümleri ile ilgili çizelgede de bu verileri görebilirsiniz.

android-adaptasyon

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir