iOS 8 ile Spotlight arama artık daha akıllı

Haziran 3, 2014
Kategori: Apple
1 5550 0
iOS 8 ile Spotlight arama artık daha akıllı

iOS 8 ile beraber gelen yeniliklerin arasında tıpkı kardeş işletim sistemi OS X‘te olduğu gibi Spotlight‘te nasibini aldı. Oldukça sade ve yalnızca cihaz üzerindeki uygulamalar ve içeriklerde arama yapabilen Spotlight aracı iOS 8 ile çok daha fonksiyonel bir hale geldi. Spotlight ile artık uygulamalar ve içeriklerin dışında Wikipedia, Sinema, iTunes Radyo üzerinden şarkı, haberler ve daha bir çok anlık önerilere erişmek mümkün olacak.

iOS 8 spotlight

Gerek Mac kullanıcıları gerekse de iOS kullanıcıları için en sık tercih edilen araç olan Spotlight, hem OS X Yosemite hem de iOS 8’de çok daha kullanışlı bir hale geldi. Tek bir yerden bu kadar geniş bir alanda arama yapmak ve aramaları genel başlıklar (uygulama anlamında ayrı ayrı) halinde listeletmek aranılan bilgiye en geniş yelpazede ulaşmak anlamına geliyor.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

1 yorum

  1. Volkan Tanburoglu
    Reply

    Açıkcası iOS 7 De en çok üzüldüğüm şey N.Center’dan direk olarak facebook ve twitter durumu paylaşabildiğimiz eklentilere ulaşılamaması ve Resimleri seçtiğimizde doğrudan Whatsapp ile gönder seçeneğinin olmamasıydı sanırım. Umarım iOS 8 de bu Uyumluluk sorunları göz önüne alınır demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Ancak anlık cevap özelliği çok hoş gözüküyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir