iOS 8 hangi cihazlara yüklenebilecek?

iOS 8 hangi cihazlara yüklenebilecek?

Haziran 2, 2014
Kategori: Apple
0 3486 1
iOS 8 hangi cihazlara yüklenebilecek?

Bugün düzenlenen ve az önce sona eren WWDC 2014 kapsamında Apple’ın yeni yazılımları ve bazı ürünleri hakkındaki bilgilendirme toplantısı bir çok yeniliği Apple severlere duyurdu. Geliştirmeler ve yeniliklerin dışında beklenen haber iOS 8‘in öne çıkan bazı özelliklerinin sunumu öncesi duyuruldu. Buna göre iOS 8 emektar diyebileceğimiz iPhone 4’ler de yer almayacak.

Apple’ın bugüne kadarki en başarılı cihazları arasında gösterilebilecek olan iPhone 4,  tıpkı iPhone 3GS’nin iOS 7’yi göremediği gibi iOS 8‘i göremeyecek. Zaten iOS 7’nin sistem gereksinimlerini bile karşılamkta zorlandığını bildiğimiz iPhone 4 için artık son sürüm 7.1.1 olacak. Tabi Apple gereklilik gördüğünde ara sürüm (güvenlik vb. açısından) iOS 7 güncellemelerini iPhone 4’lere de yansıtacaktır.

Buna göre iOS 8’in yüklenebileceği cihazlar şöyle; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPod touch 5. nesil, iPad 2, iPad Retina, iPad Air, iPad mini, ve iPad mini Retina olacak.

, ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir