iOS 8.4 jailbreak nasıl yapılır

iOS 8.4 jailbreak nasıl yapılır

Temmuz 5, 2015
Kategori: Apple
3 8089 1
iOS 8.4 jailbreak nasıl yapılır

iOS 8.1.3 sürümünden itibaren iOS 8.4‘e kadar iPad, iPhone, iPod touch cihaz sahiplerinin kullanabileceği TaiG iOS 8.4 jailbreak aracının yazı hazırlandığı sırada TaiG 2.3.0 sürümü yayınlandı. Bu sürüm ve daha sonra çıkacak TaiG sürümleri için bu yazıyı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirbu araç hakkındaki güncellemelere erişebilirsiniz.

Şimdi kullanımı son derece basit olan TaiG iOS 8.4 jailbreak (iOS 8.1.3’ten itibaren) aracı ile cihazlarınızı nasıl jailbreak yapacağınızı anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bu araç ile jailbreak yapabilmek için bir Windows bilgisayara ihtiyacınız olacak. Mac kullanıcıları cihazlarına kurabileceği sanal makine (virtual machine) uygulamalarından bir tanesi ile Windows kurup aracı ö şekilde de kullanabilirler. Şimdi dilerseniz TaiG iOS 8.4 jailbreak aracını nasıl kullanacağınıza geçelim. Öncelikle bilgisayarınızda en son sürüm iTunes’un kurulu olduğuna emin olun.

  • Birinci Adım: Taig jailbreak aracının en son sürümünü bu bağlantıya tıklayarak bilgisayarımıza indirelim.
  • İkinci Adım: Cihazınızın ayarlarından iCloud kısmına girdiğinizde Find My iPhone (iPhone’umu Bul) uygulamasını kapalı konumuna getirelim.
  • Üçüncü Adım: Cihazın parola korumasını Ayarlar >> Parola kısmından kapalı konuma getirin.
  • Dördüncü Adım Cihazımızı USB kablomuz ile bilgisayara bağlayalım ve TaiG iOS 8.4 jailbreak aracını çalıştırıp uygulamanın cihazımızı tanımasını bekleyelim.
  • Beşinci Adım: 3K assistant yazısının yanındaki kutucuktan seçimi silelim ve ardından Start butonuna basarak jailbreak işlemini başlatalım.

taig iod 8.4 jailbreak

İşlemler sırasında iOS cihazımızı olduğu gibi bırakıyoruz, işlemler tamamlanınca cihazınız yeniden başlatılacak ve ekran kilidini açıp Cydia uygulaması ile cihazınızı özgürce kullanabilmenin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

3 comments

  1. Ertan Altıncı
    Reply

    iPhone 6 – 8.1.3 sürüm cihazım jailbeeakli. Ben 8.4 e yükseltebilir miyim? Jailbeeakli iken 8.1.3 ten 8.4e nasıl yükseltirm?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir