iOS 7 ile uygulamaları otomatik olarak güncelleyin

Eylül 20, 2013
Kategori: Apple
0 8998 0

Apple‘ın 2007 yılından bu yana yapmış olduğu en köklü mobil işletim sistemi güncellemesi olan iOS 7 kullanıcısına pek çok kolaylıklar sunuyor. Bunlardan bir tanesi de güncellemesi gelmiş olan uygulamaların otomatik olarak güncellenebilmesi. Bilindiği gibi uygulamaların güncellemeleri yayınlandığında App Store uygulamasında rakamsal olarak güncelleme olduğunu görüyor, ilgili uygulamaları güncellemek için güncellemeleri denetliyor ve güncellemesi yayınlanan uygulamaları tek tek seçerek güncelleme yapıyorduk.

Bu, çok fazla güncelleme olduğunda zaman kaybına sebebiyet verdiği gibi uğraştırıcıydı da. İşte bu soruna yönelik iOS 7 ile beraber gelen güncellemesi yayınlanmış uygulamaları otomatik olarak güncellenmesini sağlayan araç oldu. Şimdi dilerseniz bu özelliği nasıl aktif edeceğimizi pratik bir şekilde görelim;

otomatik-guncelleme

Cihazımızın “Ayarlar” kısmına girip “iTunes ve App Store” öğesine tıklayıp “Otomatik İndirmeler” kısmından “Güncellemeler” radyo butonunu aktif edelim.

Böylelikle uygulamalar otomatik olarak güncellenecek ve bildirim merkezinde “Tümü” sekmesi altında yapılmış güncellemeleri görmekte mümkün olacak.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir