iOS 12 yenilikleri “Siri’ye Ekle”

Haziran 7, 2018
Kategori: Apple
0 3329 0
iOS 12 yenilikleri “Siri’ye Ekle”

iOS 12 güncellemesinin belki de en güzel özelliklerinden bir tanesi Apple’ın sanal asistanı Siri‘ye gelen güncelleme oldu. iOS cihaz sahiplerinin işlerini pratikleştiren ve bir çok komutu uygulayarak kişisel asistanlık görevini en iyi şekilde yerine getiren Siri artık iOS 12 ile daha akıllı. iOS 12 güncellemesi ile cihazınızın ayarlar kısmında yer alan “Siri ve Arama” kısmına eklenen yeni “Kestirmelerim” fonksiyonu ile “Add to Siri” yani Siri’ye Ekle özelliği geldi.

ios-12-siri-kestirmeler

Böylelikle Siri’nin henüz mevcut özellikleri ile yapamadığı bir çok görev artık kestirmeler sayesinde yapılabilir hale geliyor. Ziyaret edilen web sayfaları, alarmlar, twitter, mail vb. bir çok uygulama için yeni görevler belirleyip Siri’den bunları yerine getirmesini isteyebileceksiniz. “Daha Fazla Kestirme” kısmına girdiğinizde ilgili tüm uygulamalara atayacağınız yeni kestirmeler sayesinde Siri’ye yeni komutlar kazandırmış olacaksınız.

, , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir