iOS 12 Yenilikleri “Kalem ve Renk Seçenekleri”

Haziran 6, 2018
Kategori: Apple
0 1385 0
iOS 12 Yenilikleri “Kalem ve Renk Seçenekleri”

iOS 12 ile birlikte gelen geliştirmelerden bir tanesi, özellikle iPad kullanıcılarının hayatına daha da renk katacak. Tabi iPhone kullanıcıları olarak bizlerinde keyifle kullanacağı resim düzenleme aracı bu güncelleme ile daha da işlevsellik kazandı. Resim rumuzda yer alan resimleri “Düzenle” seçeceği ile düzenlemek istediğimizde biz sunulan standart araçlar olan işaretleme (kalem) ve renk seçenekleri biraz daha zenginlik kazandı diyebiliriz.

Seçtiğiniz bir kaleme tekrar dokunduğunuzda çıkacak olan ek seçeneklerden kalemin türü ile beraber opaklık ayarını da seçebileceğimiz bir kaydırma çubuğu yer aldığını göreceksiniz. Yine aynı bölümde renk seçeceği kısmında standart 6 rengin yanındaki gökkuşağı renklerinde olan buton bize zengin bir renk paleti seçeceği sunuyor olacak.

Böylelikle bazı basit resim düzenlemelerinizde ek bir uygulamaya gereksinim duymaksızın işlerinizi iOS 12 güncellemesi sonrasında kolaylıkla yapabilecekniz.

, , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir