iOS 12 Yenilikleri “Bildirim Merkezi”

Haziran 6, 2018
Kategori: Apple
0 1987 0
iOS 12 Yenilikleri “Bildirim Merkezi”

iOS 12 yeniliklerinden nasibini alanlar arasında bildirim merkezi dikkat çeken yenilikleri ile karşımıza geliyor. iOS’un olmazsa olmaz en sık kullanılan özelliklerinden birisi olan Bildirim Merkezi artık çok daha kullanışlı hale geldi. iOS 11 ile kıysaklanırsa, izin verilen uygulamalara ait gelen bildirimler aynı uygulamadan gelmesine rağmen ayrı ayrı bildirim merkezinde gösteriliyordu. Bu da yoğun bildirim alan kullanıcıların hayli canını sıkıyordu ki Apple iOS 12 ile buna da çözüm getirmiş.

Artık aynı uygulamadan gelen bildirimler gruplanmış halde gösteriliyor. İstenirse ilgili bildirim grubunu hafifçe sola çektiğimizde fonksiyonel diğer seçenekler karşımıza geliyor. Burada yer alan fonksiyonlardan “Yönet” seçeneğine tıkladığımızda ilgili bildirimin öne çıkan ayarları karşımıza gelecek. Bu bildirimle alakalı olarak ayrıntılı ayarlarına da hemen altında yer alan “Ayarlar” (iOS 12 beta 1 sürümünde olduğundan bazı kısımlar Ingilizce olarak görülmesi doğal) kısmına tıkladığınızda yine daha farklı bir tasarım ile uygulamanın tüm bildirim ayarlarını yapacağınız bölüme ulaşabilirsiniz.

, , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir