iOS 12 geliştiriciler için görücüye çıktı

Haziran 5, 2018
Kategori: Apple
0 1306 0
iOS 12 geliştiriciler için görücüye çıktı

Apple’ın mobil cihazları için geliştirmiş olduğu işletim sistemi Apple’ın düzenlediği WWDC 2018 etkinliği ile yeni sürümüne kavuştu. Henüz beta aşamasında olan iOS 12 sürümü iOS uygulama geliştiricilerinin uygulamalarının adaptasyonu için iOS 12 beta 1 sürümü ile kullanıcılara merhaba dedi.

Geliştirici hesabı olmaksızın geliştiricilerden elde ettikleri UDID kaydı ile kendi cihazlarını Apple Developer sistemine kayıt ettirenlerin de yararlanabileceği beta güncellemesi ile bir çok yeniliğin Apple mobil cihazlarına gelmesi bekleniyor. Halen iOS 11 yüklü olan tüm cihazlar (iPhone 5s ve daha üstü cihaz sahipleri) iOS 12 beta ve ileride yayınlanacak genele açık iOS 12 sürümünü cihazlarına yükleyebilecek.

iOS 12 güncellemesi ile beklentilerin odak noktası performans olacak ki mobil işletim sistemlerinin gelişimi ile paralel ilerleyen mevcut cihazların performanslarının gözle görülür şekilde düşüyor oluşu kullanıcıları sürekli bir üst model cihaza yönlendiriyor. Dolayısı ile her yeni sürüm güncellemesi kullanıcıların yeni sürüme geçmekte pekte aceleci olmamasına sebep veriyor. iOS 12 ile beraber performans iyileştirmeleri çoğu kullanıcı için en önemli yenilik olacak.

ios-12-ota-update

Bu arada iOS 12 beta 1 sürümünü geliştirici hesaplar direk olarak iPhone cihazları üzerinden indirebilecek bundan önce Apple developer sayfasından download kısmında “OTA update” yapabilmek için profil dosyasını cihaza indirerek işlemi başlatabilirler. Yahut iTunes üzerinden yine Apple geliştici sayfasındaki ipa dosyasını indirerek yüklemeyi yapabilirler.

iOS 12 beta 1 için yenilikler ve bizleri nelerin beklediğini bir sonraki yazımızda sizlerle paylaşmak üzere…

Not: iOS 12 beta sürümünü direk olarak iOS cihazınıza “Yazılım Güncelleme” kısmından yapabilirsiniz. Ayrıntılara 4 ADIMDA İOS 12 BETA OTA UPDATE NASIL YAPILIR konusundan erişebilirsiniz.

, , , , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir