Hong Kong’da bir iPhone 6 Plus patladı!

Temmuz 6, 2015
Kategori: Apple
1 3620 0
Hong Kong’da bir iPhone 6 Plus patladı!

Apple‘ın bir çok ürününü imal eden Çin bugün bir iPhone kazası ile gündeme geldi. Hong Kong’da yaşayan bir kadın, sahip olduğu 128 GB’lık iPhone 6 Plus‘ı yatmadan önce şarja bağladı, aradan geçen 7 saat sonunda bir patlama sesi ile uyandı. Özellikle cihazın arkası neredeyse tamamen yanmış ve cam kısmı kasadan ayrılmış şekilde cihazı hurdaya döndüğü iddia edildi.

Hong Kong’lu kullanıcı şimdi hem zararının karşılanması hem de tazminat talebi ile yetkili makamlara başvurdu. Bunun önemli bir etkisi var mı bilinmez ancak iPhone’unu sahip olduğu bir diğer cihazı iPad şarj aleti ile şarja bağladığı belirtiliyor. Hong Kong Politeknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun Lo Kok-kung olayın kısa devre veya yüksek voltajlı şarj sonucu olabileceğini belirtmiş.

Ne diyelim, siz siz olun cihazlarınızı çakma diye tabir edilen orjinal olmayan şarj aleti, kablo veya yan sanayi batarya değişiklikleri yapmamanızı, teknik servis konusunda mutlaka uzman olan servislerden yararlanmanızı öneririz.

Kaynak: Cult Of Mac

, , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir