Haswell işlemcili MacBook Pro'lara merhaba

Haswell işlemcili MacBook Pro’lara merhaba

Ekim 23, 2013
Kategori: Apple
0 3250 3
Haswell işlemcili MacBook Pro’lara merhaba

Apple’ın dün düzenlediği özel bir etkinlikle yeni iPad’ler, yeni işletim sistemi OS X Mavericks yanı sıra beklenen Haswell işlemcili MacBook Pro‘lar görücüye çıktılar. Apple’ın artık web’den eşzamanlı olarak ürün tanıtım etkinliklerini canlı yayınlaması ile beraber şanslı izleyiciler anlık olarak etkinliğe dahil olup salondaki atmosferi yaşayarak ürünlerle tanıştılar.Apple’ın yeni ürün güncellemesinde Intel’in yeni Haswell işlemci’lerini kullanacağı spekülatif bilgiler şeklinde de olsa hep gündemdeydi ve etkinliğinde en merak edilen konusu durumundaydı. Geliştirilmiş güç denetimi ve MacBook’lara sunacağı batarya ömrü ile Haswell işlemciler Apple meraklıları tarafından merakla bekleniyordu.

Haswell işlemcili macbook pro

13 ve 15 inç ekranlı yeni MacBook Pro’lar artık Intel’in Haswell teknolojisine kavuşarak kullanıcısına daha konfrolu bir deneyim sunmaya başlamış oldu. Ürünlerin detaylarına kısaca bakmamız gerekirse eğer; MacBook Pro 13 inç modelinin net ağırlığı sadece 1.5 kg yenilikler cihazın çizgilerine de yansıdı ve kalınlık sadece 1.8 cm oldu. 2.5GHz Core i5 işlemci ve 4GB RAM’e sahip olan cihaz görüntü arabirimi olarak Intel Iris grafik teknolojisini kullanıyor. 128GB SSD depolama birimi kullanacak olan cihazın en önemli bir diğer özelliği ise fiyatı oldu. Beklenenden 200$ daha düşük fiyata satılacak olan ürünün Amerika fiyatı 1299$.

15 inç MacBook Pro‘lar ise Intel’in 4. nesil olarak adlandırdığı Haswell 2.0GHz hızında çalışan dört çekirdekli i7 işlemcisi ile geldi. 8GB RAM bellek desteği ve 256GB SSD depolama yeteneği ile gelen yeni MacBook Pro 1999$ fiyatla satışa sunuluyor. Thunderbolt 2, 802.11ac Wi-Fi desteği bulunan cihaz bugün itibari ile satışa sunuluyor.

Yenilenen iPad’ler, işletim sistemi, yenilenen iOS uygulamaları ile ilgili yazmıza iPad Air, iPad mini retina ve OS X Mavericks 10.9 bağlantısından erişebilirsiniz.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir