Harbor ile OS X Dock iOS cihazınıza gelsin

Harbor ile OS X Dock iOS cihazınıza gelsin

Şubat 3, 2015
Kategori: Apple
0 2233 0
Harbor ile OS X Dock iOS cihazınıza gelsin

Apple, OS X ile iOS entegrasyonunu bir adım daha ileriye taşıyıp tümleşik bir sisteme geçer mi bilinmez ancak iOS geliştiricileri uygulamalar noktasında bu konuya kafa yormaya devam ediyor. Kendisi bir iOS jailbreak geliştiricisi olan Evan Swick yeni uygulaması ile OS X’in bilinen dock uygulamasını iOS’a taşımayı başarmış görünüyor.

Harbor adı ile tanıtılan jailbreak uygulaması iOS cihazınızın alt kısmında yer alan kısayol tuşlarının olduğu kısımı (dock) tıpkı OS X’te olduğu gibi hareketli bir menü haline getiriyor. Dock menüsünün kullanımı basit, parmanığınızı ilgili kısıma getirip sağa / sola gezdirdiğinizde OS X Yosemite dock’unda geziniyor izlenimini yaşayabilirsiniz. Tabi bu güzel uygulamaya sahip olabilmek için önce cihazınızın jailbreak yapılmış olması gerekiyor. 2.99$ fiyatı ile Cydia‘dan indirebileceğiniz Harbor uygulamasının marifetlerini video’da görebilirsiniz.

, , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir