Galaxy Gear iade rekoruna doğru koşuyor

Kasım 21, 2013
Kategori: Teknoloji
0 3635 3
Galaxy Gear iade rekoruna doğru koşuyor

Akıllı telefon, tablet derken akıllı saat alanında da büyük bir rekabetin yaşanacağının ipuçları yakın zamanda gelmiş ve ürünlerde yavaş yavaş gelmeye başlamıştı. Bu ürünlerden birisi olan Galaxy Gear, Samsung’un Apple’dan önce acele bir şekilde piyasaya sürdüğü ürünü olarak hayli ilgi çekmişti. Yeni nesil Note 3’ler ile beraber kampanyalı olarakta verilen Galaxy Gear şimdilerde ise adını iadeler ile duyuruyor.

Bugüne kadar sadece 50 bin civarı satılabilen Galaxy Gear daha şimdiden %30’luk bir geri iade rakamına ulaşarak kullanıcı memnuniyeti konusunda iyi bir sınav veremediğini ortaya koyuyor. Apple‘ın uzun süredir üzerinde çalışmasına rağmen (iWatch) henüz piyasaya sürmek bir yana özelliklerine dair bir bilginin de olmaması kimilerine göre yavaşlık olarak addedilse de müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olduğu Apple ürünlerindeki hassasiyet gecikmenin nedenini özetlemeye yetiyor olsa gerek.

Taşıması gerektiği bir çok özelliği taşımadan yahut alanında önemli, bir etki oluşturacak yenilikler getirmeksizin sırf bir kaç özelliği sebebiyle “akıllı saat ürettim” dememek adına üzerinde uzun çalışmaların yapılması kaçınılmaz. Hal böyle olunca, ilklerden olmak adına bekleneni veremeyen bir ürün olsa olsa “ilk hüsran” olabilir ki Samsung bu konuda bu hedefe doğru Galaxy Gear ile koşuyor gibi.

Apple ve Google‘da başta olmak üzere bir çok şirketin akıllı saatler üzerinde çalıştığı bilinmekle beraber sanırım nasıl bir saat olmamalı konusunda Samsung Galaxy Gear’den öğrenecekleri çok şey olsa gerek.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir