Cydia nasıl yüklenir?

Cydia nasıl yüklenir?

Şubat 3, 2015
Kategori: Apple
2 15441 0
Cydia nasıl yüklenir?

Bazen blog sahipleri istediği konuları değil de yazmakta zorunlu olduğu konuları yazmak durumunda kalırlar. iOS cihazları ile yakından haşır neşir olup jailbreak konusunda artık uzmanlaşmış olan kullanıcılara garip gelebilecek bir başlığı da seçmem bu zorunluluktan kaynaklanıyor. Arama motorlarından sitemize gelen kullanıcıların bu arama kelimelerinden alakalı başka konulara gittiğini görünce bu konuya özel bir başlık ile konuya yabancı iOS meraklılarını doğru konuya taşıyabilelim.

iOS cihazlarına Cydia‘nın yüklenebilmesi için mevcut cihazın jailbreak yapılması gerekiyor. Cydia, jailbreak uygulanan bir telefona zaten otomatik olarak kurulan alternatif uygulama deposudur. Bu durumda soru “cydia nasıl yüklenir” değil de “jailbreak nasıl yapılır” olmalı. Bir cihaza jailbreak yapılabilmesi için yayınlanmış olan jailbreak aracının sizin kullanmakta olduğunuz cihaza ve sürümüne uygun olup olmadığı bilinmelidir. Bu konularda blogumuzdan bilgi alabilir, yukarıdaki arama kutusuna jailbreak yazarak ilgili konuları aratabilirsiniz. Konu ile ilgili herhangi bir yazı altından da yorumlarınız ile olası sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Aşağıda iOS sürümünüze ve cihazınıza uygun olan jailbreak araçlarını görebilir ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir