Cydia nasıl yüklenir?

Şubat 3, 2015
Kategori: Apple
2 18128 0
Cydia nasıl yüklenir?

Bazen blog sahipleri istediği konuları değil de yazmakta zorunlu olduğu konuları yazmak durumunda kalırlar. iOS cihazları ile yakından haşır neşir olup jailbreak konusunda artık uzmanlaşmış olan kullanıcılara garip gelebilecek bir başlığı da seçmem bu zorunluluktan kaynaklanıyor. Arama motorlarından sitemize gelen kullanıcıların bu arama kelimelerinden alakalı başka konulara gittiğini görünce bu konuya özel bir başlık ile konuya yabancı iOS meraklılarını doğru konuya taşıyabilelim.

iOS cihazlarına Cydia‘nın yüklenebilmesi için mevcut cihazın jailbreak yapılması gerekiyor. Cydia, jailbreak uygulanan bir telefona zaten otomatik olarak kurulan alternatif uygulama deposudur. Bu durumda soru “cydia nasıl yüklenir” değil de “jailbreak nasıl yapılır” olmalı. Bir cihaza jailbreak yapılabilmesi için yayınlanmış olan jailbreak aracının sizin kullanmakta olduğunuz cihaza ve sürümüne uygun olup olmadığı bilinmelidir. Bu konularda blogumuzdan bilgi alabilir, yukarıdaki arama kutusuna jailbreak yazarak ilgili konuları aratabilirsiniz. Konu ile ilgili herhangi bir yazı altından da yorumlarınız ile olası sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Aşağıda iOS sürümünüze ve cihazınıza uygun olan jailbreak araçlarını görebilir ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir