ControlAir ile iTunes’u dokunmadan kontrol edin

Şubat 5, 2015
Kategori: Apple, Joomla
0 4541 0
ControlAir ile iTunes’u dokunmadan kontrol edin

Teknoloji akıl almaz bir hızla ilerlerken yazılımcılar bu süreçte birbirinden inanılmaz projelere imza atıyor. ControlAir isimli Mac uygulaması da bu projelerden birisi olarak hayli dikkat çekici. Mac App Store‘dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz ControlAir Mac’inizin kamerasını kullanarak iTunes’u dokunmadan kontrol etmenizi sağlıyor.

Kısa ve basit kurulum aşamasının ardından parmağınızı dudağınıza görütüp “Sus” işareti yaptığınızda iTunes’un sesi kapanıyor ve hareketi tekrarlayınca sesi açabiliyorsunuz. Bunun dışında ekranda beliren uygulamanın aracından diğer parçaya geçiş vb. işlemleri de parmağınızı kaydırmak sureti ile yapabiliyorsunuz. Seçilen işlemin uygulanması da parmağınızın üst boğumunu kıvırmak sureti ile yapabiliyorsunuz. Dilerseniz sizi uygulamanın tanıtım videosu ile baş başa bırakalım ve ifade etmeye çalıştığımız özellikler ile uygulamayı tanıyın.

Uygulama gerçekten hayli eğlenceli ve geliştirildiğinde nelerin yapılabileceğini düşündüğümde ise hayli heyecanlanıyorum diyebilirim. Bu arada aydınlık bir ortamda denemeniz uygulamanın sorunsuz çalışması için gerekli olduğunu belirtmeliyim.

, ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir