ControlAir ile iTunes'u dokunmadan kontrol edin

ControlAir ile iTunes’u dokunmadan kontrol edin

Şubat 5, 2015
Kategori: Apple, Joomla
0 3584 0
ControlAir ile iTunes’u dokunmadan kontrol edin

Teknoloji akıl almaz bir hızla ilerlerken yazılımcılar bu süreçte birbirinden inanılmaz projelere imza atıyor. ControlAir isimli Mac uygulaması da bu projelerden birisi olarak hayli dikkat çekici. Mac App Store‘dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz ControlAir Mac’inizin kamerasını kullanarak iTunes’u dokunmadan kontrol etmenizi sağlıyor.

Kısa ve basit kurulum aşamasının ardından parmağınızı dudağınıza görütüp “Sus” işareti yaptığınızda iTunes’un sesi kapanıyor ve hareketi tekrarlayınca sesi açabiliyorsunuz. Bunun dışında ekranda beliren uygulamanın aracından diğer parçaya geçiş vb. işlemleri de parmağınızı kaydırmak sureti ile yapabiliyorsunuz. Seçilen işlemin uygulanması da parmağınızın üst boğumunu kıvırmak sureti ile yapabiliyorsunuz. Dilerseniz sizi uygulamanın tanıtım videosu ile baş başa bırakalım ve ifade etmeye çalıştığımız özellikler ile uygulamayı tanıyın.

Uygulama gerçekten hayli eğlenceli ve geliştirildiğinde nelerin yapılabileceğini düşündüğümde ise hayli heyecanlanıyorum diyebilirim. Bu arada aydınlık bir ortamda denemeniz uygulamanın sorunsuz çalışması için gerekli olduğunu belirtmeliyim.

, ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir