Apple Watch 4 tanıtıldı işte detaylar ve fiyatı

Eylül 12, 2018
Kategori: Apple
0 1762 0
Apple Watch 4 tanıtıldı işte detaylar ve fiyatı

Bugün düzenlenen Apple etkinliğinin en dikkat çeken cihazı hiç şüphesiz Apple Watch 4 oldu. Yenilenen tasarımı, eklenen yeni özellikler ve uygulamaları ile tam bir güncelleme geçiren Apple Watch şimdi çok daha akıllı. Apple etkinliğinin başlangıcında yer alan sunumla 40 ve 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta olan Apple Watch 4 önceki modellerine oranla %30 daha büyük ekrana sahip olması ile beklenen güncellemenin ilki ekran boyutunda gerçekleşti.

Böylelikle WatchOS 5 işletim sistemi ile beraber daha kolay bir kullanıma sahip olan Apple Watch 4 Fotoğraflar, Haritalar ve Takvim uygulamaları da güncellemeden nasiplerini aldılar. 64 bit çift çekirdekli S4 işlemci ile daha da güçlenen Apple Watch 4 iki kat daha performanslı bir kullanım kalitesi sunuyor. İvmeölçer ve Jiroskop gibi donanımsal özelliklerinin de daha da iyileştirilmesi ile beraber Apple’ın akıllı saati Watch 3’ten çok daha güçlü bir cihaz haline geldi.

apple-watch-4-tum-seriler

Digital Crown, uygulamaların daha iyi kontrol edilebilmesini sağlamak amacı ile daha da geliştirildi. Apple Watch 4’ün en dikkat çeken yenilikleri arasında belki de 1. sırayı cihaza yeni eklenen elektrokardiyogram (EKG) sensörleri oldu. Anlık olarak kalp ritminizi takip edebileceğiniz, Apple Watch’ınızı mini bir EKG cihazına dönüştüren bu yeni özellik ile düzenli olarak cihaza depolanacak verileri doktorunuz ile paylaşabileceksiniz.

50 Mt. suya dayanıklı olarak üretilen Apple Watch 4 sahip olduğu yeni sensörleri ile kullanıcısın düşme ve kayma gibi durumlarını algılayarak otomatik acil çağrı yapabileceğiniz uygulamaya yönlendirebiliyor. Bayılma gibi olumsuz durumlarda acil çağrı otomatik olarak gerçekleştirilerek kullanısının hayati risklerini de bertaraf etme noktasında önemli bir imkan sunuyor.

Daha da ovalleştirilen köşeleri ile tasarımı daha da yumuşatılan Apple Watch 4, Gümüş, Uzay Grisi ve Altın renk seçeneklerine sahip. 399 dolar fiyat etiketi belirleyen Apple, LTE modeli için ise 499 dolar fiyat belirledi. 14 Eylül Cuma gününden itibaren sipariş almaya başlayacak olan Apple, 21 Eylül’de teslimatlara başlayacak. Türkiye fiyatı adeta dudak uçuklatan Apple Watch 4, 3499 TL olarak satışa sunulacak.

Apple Watch 4 Tüm Ayrıntıları Apple Resmi Sitesi >>

, , , , , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir