Apple Watch 2 yepyeni özelliklerle tanıtıldı

Apple Watch 2 yepyeni özelliklerle tanıtıldı

Eylül 7, 2016
Kategori: Apple
0 2461 7
Apple Watch 2 yepyeni özelliklerle tanıtıldı

Tim Cook’un arka planda havalı bir şekilde Apple Watch‘ın Rolex gibi bir saat devinin hemen ardından dünyada en çok satan 2. saat olduğu ile başlayan tanıtımı ile Apple Watch 2 meraklıları ile buluştu. Dünyada en çok satan akıllı saat olarakta liderliğe oturan Apple Watch öyle sanıyoruz ki Apple Watch 2 ile beraber yeni rekorlara imza atacak gibi.Suya dayanıklı bir Apple Watch’tan sonra su geçirmezlik özelliğine kavuşan Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch 2’nin özellikle donanım anlamında ciddi yenilikleri ile beklentileri karşılayacak gibi. Özellikle saatin hoparlör kısmını su geçirmez hale getirmek için hoparlör sisteminin yenilenmiş olduğunu görüyoruz. Hoparlör aynı zamanda suyu iten şekilde yeniden tasarlanması ile beraber su geçirmezliği sağlanmış.

apple-watch2

Daha hızlı bir işlemciye sahip olan Apple Watch 2’de 2. nesil, %50’ye kadar hız katan işlemciye sahip. Aynı zamanda grafik işlemcisi 2 kat daha hızlı ve özellikle ekran görüntüsünün en parlak olduğu akıllı saat olma ünvanına da kavuştu. Özellikle güneş altında bu özelliğin farkını kullanıcılar tam olarak hissedecek gibi görünüyor. Apple Watch 2 ile beraber yenilenen kordonlar ve seramik kaplama gibi fiziksel geliştirmelerle beraber yüzme sporuna ait aktiviteleri destekleyen uygulamasını da belirtmekte yarar var.

Bir diğer yenilikte Apple Watch’a eklenen GPS modülü, bu sayede artık saatiniz bağımsız bir GPS’e sahip oldu. Buna bağlı olarak bir çok konum uygulaması iPhone cihazınızdan bağımsız olarak çalışabilecek. 369 $’dan başlayan fiyatlar ile meraklıları ile buluşacak olan Apple Watch 2 hakkında diğer detayları bu yazımızı güncellemek sureti ile ilerleyen saatlerde bu konuya ekleyeceğiz.

, ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir