Apple Türkiye online mağazası hizmete girdi

Apple Türkiye online mağazası hizmete girdi

Kasım 1, 2013
Kategori: Apple
2 3645 3
Apple Türkiye online mağazası hizmete girdi

Ha açıldı, ha açılacak derken şu an için sadece online hizmet verecek olsa da Apple Türkiye‘de resmi faaliyete başladı. Daha önce ElmaTrend blogumuzdan da sizlerle paylaştığımız üzere Online mağaza store.apple.com/tr adresi ile artık Apple meraklılarının hizmetine girdi. Ancak fiyatları görünce sanıyorum tüketici açısından değişen pek bir şeyin olmadığını da görmüş olacaksınız. Örneğin Amerika’da satışta olan iPhone 5s 16GB fiyatı 1350 TL civarına satılmakla beraber Apple’ın Türkiye online mağazasında aynı ürünü 2149 TL’ye alabilirsiniz.

Dünyanın en pahalı Apple ürünlerinin satıldığı ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer alacak olan ülkemiz Apple’ın Türkiye’ye resmen girmesi ile beraber Apple garantisinden yararlanacak olmak dışında pek bir cazibesi olduğu söylenemez. Bu fiyatlara zaten uzun zamandır Türkiye’de distribütörlük hizmeti veren Bilkom gibi şirketler ürünleri kullanıcıları ile buluşturuyordu.

Tek değişen artık direk olarak Apple’dan ürün alıp Apple Store garantisi imkanlarından yararlanmak olacak. Bunun dışında çok daha iyi bir fiyat beklentisi içinde olan Apple meraklıları açısından pek tatmin edici bir gelişme olmadığı görülüyor. Tabi bunda Apple’ın değil Türkiye’nin gümrük ve sayamacağımız kadar vergi çeşitliliği olması ürünlerin fiyatına yansıyor.

Ne diyelim, bu da önemli bir başlangıç diyerek tüm Apple severlere hayırlı olmasını dilerim

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

 1. gökhan
  Reply

  tamam Türkiyede cok pahali bu ürünler ama apple in satis sonrasi hizmeti gercekten cok farkli müsteri memnuniyetini cok önemsiyorlar. en ufak bibir sikAYEti dikkate aliyorlar ve cözümünü muhakkak buluyorlar tabi onlarda türkiyedeki garanti sistemine gecmeyip kendi hizmet anlayislarini devam ettirdikleri sürece

  1. Mehmet Yazıcı (author)
   Reply

   Gökhan bu konuda Apple yine aynı standartta hizmet verir Türkiyede sonuçta müşteri memnuniyeti Appleın en hassas olduğu konu bunu da arada bir şirkete bırakmaz elemanlar ise zaten uzun bir zamandır eğitim sürecine alınmıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir