Apple iOS 7 sürümünü yayınladı

Eylül 18, 2013
Kategori: Apple
1 3710 0
Apple iOS 7 sürümünü yayınladı

Geçtiğimiz haftadan bu yana duyurusunu yaptığımız ve bugün yayınlanması beklenen iOS 7 nihayet yayınlandı. Yeni düz (flat) görünümü ile yenilenen iOS arayüzü ve simgeleri ile beraber iOS 7 beraberinde bir çok yeniliği de getiriyor.Safari, Takvim, Kamera, Mail, Mesajlar, Bildirim Merkezi, yenilenen ayarlar bölümü, sık kullanlan ayarlar kısmı ve daha bir çok geliştirme iOS cihaz sahiplerinin istifadesine sunuldu.ios 7Zaten tüm bu sıralanan yeniliklerle beraber daha pek çok geliştirmeyi iOS 7 güncellemesi yaptığınız anda bire bir tespit etme imkanı olacak. Tabi “jailbreaksiz hayat düşünemiyorum” diyenlerin biraz daha sabırlı olması ve güncelleme yapmaması gerektiğini de yeri gelmişken hatırlatalım.

iOS 7 sürümü iPhone 5c ve iPhone 5s‘n satışa sunulmasından iki önce yayınlandığı, iPhone 4 ve üzeri tüm iPhone’larda, iPod touch 5. nesil cihazlarda ve iPad 2 üzeri cihazlarda kullanılabileceğini de tekrar belirtmekte fayda var. iOS 7 güncellemesini cihazınızın Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme kısmından OTA olarak yapabileceğiniz gibi iTunes üzerinden de güncellemeleri denetlemek sureti ile görüp yapabilirsiniz. Tabi iOS 7 güncellemesinin Türkiye’ye yansıması biraz zaman alabilir ilerleyen zaman içinde güncellemeleri denetleyerek iOS 7’li cihazınıza kavuşabilirsiniz.

iOS 7 sürümünü cihazınıza iTunes üzerinden yükleyecek olanlar iTunes 11.1 sürümünü kurmuş olmaları gerektiğini hatırlatalım. Farklı senkronize yapısı ile iOS 7 iTunes 11.1 sürümünü isteyecektir.

İzlenimlerinizi buradan yorum olarak paylaşırsanız memnun olurum. iOS 7’li cihazınızı iyi günlerde kullanın.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

1 yorum

  1. Pingback: Apple'dan "Designed Together" temalı yeni iPhone 5c reklamı | MMCN.ORG | Mehmet Yazıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir