Apple, iOS 7.0.2 güvenlik sürümünü yayınladı

Apple, iOS 7.0.2 güvenlik sürümünü yayınladı

Eylül 26, 2013
Kategori: Apple
2 3674 0

Apple, OTA güncellemesi şeklinde iOS 7.0.2 güvenlik güncellemesini yayınladı. Bilindiği gibi iOS 7‘nin yayınlanması ile beraber iCihaz kilit açığı tespit edilmiş bir çok uygulama güvenliksiz olarak kilit ekranı aşılarak çalıştırılabiliyordu. Bu açık sayesinde yetkisiz olarak fotoğraflar, e-posta, metin mesajları, Facebook ve Twitter hesapları ve çok daha fazlası gibi kişisel verileri içeren uygulamalar çalıştırılabiliyordu.

ios 7.0.2 güncelleme

iOS 7.0.2 güncellemesi ile ayrıca parola girişi için Yunanca klavye seçeneği yeniden sunulduğu bilgisi yükseltme bilgilerinde yer alıyor. iOS cihazınızın “Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme” kısımından OTA olarak hızlı bir şekilde yapılabilir.Güncelleme henüz çok yeni olduğundan sisteme dair herhangi bir yenilik olup olmadığını görmemekle beraber bu güncellemenin güvenlik amaçlı yapıldığını unutmayın.

, , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

2 comments

  1. Mehmet Yazıcı (author)
    Reply

    Jailbreak hakkında bunu nla uğraşanların dışında bilgi sahibi olunması mümkün değil. Dolayısı ile şu zaman diye söylemek mümkün değil, kafadan atmanın da bir alemi yok diye genelde titiz davranıp açıklamaları takip ediyorum ama 6.1.3 için halen bir gelişme yok. iOS 7.1 için de söylenenler spekülasyondan ibaret bunu diyenlerin kaynağı yine kendi hayal güçleri. iOS 7 ile görsellikten başka pek fark olmadığına göre biraz daha beklemekte yarar var ona göre hareket edersiniz. Ama iOS 7 jailbreak çok daha geç gelecektir.

  2. Gürkan
    Reply

    Mehmet bey iyi akşamlar 7.0.2 yayınlandı bundan sonraki güncellemenin 7.1 olacağı ve bununda yılbaşında yeni ipadle birlikte sunulacağı söyleniyor.peki bu son güncellemenin(7.0.2) jailbreakle bi alakası olabilirmi yani 6.1.3 için jailbreak çok yakın zamanda çıkarmı çünkü hiç bi haber gelişme yok tek gelişme de bu güncelleme oldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir