AirDrop ile iOS’tan Mac’e dosya transferi

Şubat 4, 2015
Kategori: Apple
0 4031 0
AirDrop ile iOS’tan Mac’e dosya transferi

Uzun zamandır Mac kullananların yakından tanıdığı AirDrop özelliği sayesinde Mac’ler arası dosya transferini kolaylıkla yapabiliyorduk. Buna karşın iOS cihazlarımız ile Mac arasında ise AirDrop özelliğini kullanamamayı herkes gibi ben de garipsiyordum. OS X Yosemite ile Apple bu konudaki sıkıntıyı giderip AirDrop’u iOS cihazlarımız ile de kullanılabilir kıldı.

airdrop ile dosya transferi

Bu özelliği kullanarak iOS cihazımız ile Mac arasında dosya transferini hızlı bir şekilde yapmak için öncelikle AirDrop’un iOS cihazımızda açık olduğuna dikkat ediyoruz. Ardından Mac’imizde Finder penceresinde sol tarafta yer alan AirDrop’a tıklıyoruz.

airdrop ile dosya transferi 2

Ardından iOS cihazımızda örneğin fotoğraflarımıza girerek paylaşım butonuna tıkladıktan sonra transfer etmek istediğimiz dosyaları seçiyoruz ve hemen alt kısımda Mac’imizi görüp tıkladığımızda dosyaların transfer işleminin gerçekleştiğini Mac’imizden görebiliriz.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir