AirDrop ile iOS'tan Mac'e dosya transferi

AirDrop ile iOS’tan Mac’e dosya transferi

Şubat 4, 2015
Kategori: Apple
0 2817 0
AirDrop ile iOS’tan Mac’e dosya transferi

Uzun zamandır Mac kullananların yakından tanıdığı AirDrop özelliği sayesinde Mac’ler arası dosya transferini kolaylıkla yapabiliyorduk. Buna karşın iOS cihazlarımız ile Mac arasında ise AirDrop özelliğini kullanamamayı herkes gibi ben de garipsiyordum. OS X Yosemite ile Apple bu konudaki sıkıntıyı giderip AirDrop’u iOS cihazlarımız ile de kullanılabilir kıldı.

airdrop ile dosya transferi

Bu özelliği kullanarak iOS cihazımız ile Mac arasında dosya transferini hızlı bir şekilde yapmak için öncelikle AirDrop’un iOS cihazımızda açık olduğuna dikkat ediyoruz. Ardından Mac’imizde Finder penceresinde sol tarafta yer alan AirDrop’a tıklıyoruz.

airdrop ile dosya transferi 2

Ardından iOS cihazımızda örneğin fotoğraflarımıza girerek paylaşım butonuna tıkladıktan sonra transfer etmek istediğimiz dosyaları seçiyoruz ve hemen alt kısımda Mac’imizi görüp tıkladığımızda dosyaların transfer işleminin gerçekleştiğini Mac’imizden görebiliriz.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir