AdwareMedic ile kötü amaçlı yazılım tespit ve silme

AdwareMedic ile kötü amaçlı yazılım tespit ve silme

Şubat 6, 2015
Kategori: Apple
0 3721 0
AdwareMedic ile kötü amaçlı yazılım tespit ve silme

Genel olarak Mac kullanıcılarının kötü amaçlı yazılım konusunda pek endişelenmesine gerek yok gibi görünse de kaynağı belli olmayan yerlerden (özellikle crack olarak adlandırılan ücretli uygulamaları ücretsiz yükleme) yapılan yüklemeler sonucunda Mac’inize kötü amaçlı yazılım bulaşma olasılığı mevcut. Eğer siz de OS X‘in güvenlik ayarlarından “Herhangi bir yer” seçeneği işaretli olarak bu türden uygulamaların bilgisayarınıza yüklenmesine izin verdiyseniz bu durumda kötü amaçlı yazılım taraması yapmak faydalı olacaktır.

Şimdi sizlere kısaca AdwareMedic uygulaması ile zararlı yazılım tespiti ve tespit edildiğinde de nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

 adwaremedic

  1. Geliştiriciler için AdwareMedic uygulamasını bağlantıyı tıklayarak indirin.
  2. İndirilen DMG dosyasını açın ve AdwareMedic’i uygulamalar klasörüne sürükleyip yükleyin.
  3. Scan for Adware’a tıklayarak tarama işlemini gerçekleştirin.
  4. “No adware found!” yazısını içeren bir açılır pencere sizi karşıladıysa bilgisayarınız temiz demektir.

adwaremedic-malware

Yok eğer yukarıdaki gibi bir uyarı ile karşılaşırsanız belirtilen zararlı yazılımlar varsayılan olarak seçili olacaktır. “Remove” ile uygulamanın ilgili zararlı yazılımları Mac’inizden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

, , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir