22 ekim Apple iPad etkinliğinde bizi bekleyenler

Ekim 21, 2013
Kategori: Apple
0 5193 1
22 ekim Apple iPad etkinliğinde bizi bekleyenler

Yenilenen iPhone‘ların tanıtımı ve piyasaya sürülmesinin ardından Ekim’de beklenen yeni Apple etkinliği’nin haberi geldi. San Francisco’daki Yerba Buena sanat galerisi tıpkı Steve Jobs’un ilk iPad’in tanıtımının yıldönümün’de yeni bir iPad etkinliğine sahne olacak. Etkinlik, gönderilen davetiyede yer alan grafiğe bakılırsa hayli renkli geçeceğe benziyor, davetiye de yer alan cümleden ilham ile “Karşılaşılacak o kadar şey var ki” diyerek Apple’ın sloganına da bir gönderme yapayım.Etkinlikte karşımıza çıkacak ürünlere ait spekülasyonlardan öne çıkanlarından bahsetmek gerekirse; Daha incelmiş ve hafiflemiş, ekran yan çerçeveleri daralmış ve parmak izi sensörüne kavuşmuş bir iPad 5, Retina ekrana kavuşmuş bir iPad mini 2 günün beklenen ürünlerinden.

Bunların dışında (spekülatif bir konu olsa da) Haswell işlemcili yeni Macbook Pro’lar ile beraber artık son aşamaya gelmiş olan yenilenen Mac işletim sistemi OS X Mavericks karşımızda olacak. Günün olası özetini çok kısa geçmiş olmama rağmen en doğrusunu görmeye sadece 2 gün kaldığını bilmenin yeterli olacağı kanaatindeyim.

O gün bizi çok daha başka yeniliklerin beklediğini umarak ajandama o günün en önemli hatırlatmasını eklemiş olayım.

, , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla & Wordpress gibi özgür içerik yönetim sistemleri konusunda uzman. Apple'ın iOS uygulama geliştirme programına dahil bir kullanıcısı olarak aynı zamanda Apple ürünleri hakkında uzun yıllardır yazılar yazmakta.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir