22 ekim Apple iPad etkinliğinde bizi bekleyenler

22 ekim Apple iPad etkinliğinde bizi bekleyenler

Ekim 21, 2013
Kategori: Apple
0 4454 1
22 ekim Apple iPad etkinliğinde bizi bekleyenler

Yenilenen iPhone‘ların tanıtımı ve piyasaya sürülmesinin ardından Ekim’de beklenen yeni Apple etkinliği’nin haberi geldi. San Francisco’daki Yerba Buena sanat galerisi tıpkı Steve Jobs’un ilk iPad’in tanıtımının yıldönümün’de yeni bir iPad etkinliğine sahne olacak. Etkinlik, gönderilen davetiyede yer alan grafiğe bakılırsa hayli renkli geçeceğe benziyor, davetiye de yer alan cümleden ilham ile “Karşılaşılacak o kadar şey var ki” diyerek Apple’ın sloganına da bir gönderme yapayım.Etkinlikte karşımıza çıkacak ürünlere ait spekülasyonlardan öne çıkanlarından bahsetmek gerekirse; Daha incelmiş ve hafiflemiş, ekran yan çerçeveleri daralmış ve parmak izi sensörüne kavuşmuş bir iPad 5, Retina ekrana kavuşmuş bir iPad mini 2 günün beklenen ürünlerinden.

Bunların dışında (spekülatif bir konu olsa da) Haswell işlemcili yeni Macbook Pro’lar ile beraber artık son aşamaya gelmiş olan yenilenen Mac işletim sistemi OS X Mavericks karşımızda olacak. Günün olası özetini çok kısa geçmiş olmama rağmen en doğrusunu görmeye sadece 2 gün kaldığını bilmenin yeterli olacağı kanaatindeyim.

O gün bizi çok daha başka yeniliklerin beklediğini umarak ajandama o günün en önemli hatırlatmasını eklemiş olayım.

, , , , ,
Mehmet Yazıcı

Joomla! içerik yönetim sistemi üzerine uzun yıllar çeşitli sitelerden destek verdi. Joomla Kitabı'nı çıkaran ekibin içindeydi. Türkiyede Byte dergisinde Joomla hakkında yazılar yazdı. Yine aynı derginin özel Joomla 1.5 sayısını hazırlayarak Joomla adına bir ilki gerçekleştirdi. Çeşitli seminerlerde Joomla üzerine konuşmacı olarak katıldı. Halen Joomla resmi sitesi magazine.joomla.org'da editörlük yapmakta. Apple ve ürünlerine özel merakı var.

Diğer yazılarımı görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir